FILIP

Basa

Jmenuji se Filip Sikmund, narodil jsem se v Ostravě a žiji zde dodnes.

Už od školky jsem si strašně přál být muzikantem, jelikož celá moje rodina je hudebně založená, ale byl jsem strašně líný se na cokoliv učit.

K muzice jsem se dostal, když mi bylo 7 let. V té době to bylo tak trochu z donucení mé babičky, ale dnes jsem strašně rád, že mě do toho dokopala. Nedokázal bych si představit život bez hudby.

Dříve jsem hrával na housle, asi 8 let, a housle jsem si vybral z toho důvodu, že na ně hrál můj bratranec. Musel jsem se samozřejmě opičit. Dalším mým nástrojem byla kytara, na kterou jsem hrál asi 5 let. Bylo tam však mnoho strun. Vrátil jsem se proto zpět ke čtyřstrunnému nástroji a tím byla baskytara a kontrabas.

Než jsem se dostal ke Třem Vykříčníkům, hrál jsem v rockové kapele. Později dokonce v cimbálové muzice, díky které jsem se podíval i do zahraničí. S cimbálovkou jsme měli možnost podílet se na natáčení hollywoodkého filmu. Za tuto příležitost jsem neskutečně vděčný, byla to skvělá zkušenost.

Mezi mé další koníčky patří sport. Asi 6 let jsem hrál floorball, chvíli také ping pong. Nyní se věnuji silovům sportům jako je např. powerlifting.

Mezi mé oblíbené hudební umělce patří Rammstein, Sum 41, System of a down, Slipknot, Linkin Park, Muse, Rybičky 48, Chinaski, Kabát, ale rád si poslechnu i vážnou hudbu, Johanna Sebastiana Bacha nebo Wolfganga Amadea Mozarta.